Váci SPORT

Váci és Vác környéki sporthonlap ---- Hírek, eredmények, információk a régióból

Váci Hajó SE, Váci Vasutas SE

2013.07.01. - Kajak-kenu

Kimagasló eredményeket értek el a magyar fiatalok a Lengyelországban megrendezett ifjúsági és utánpótlás kajak-kenu kontinensbajnokságon. A sikersorozatból kivette részét Noé Zsombor, a Váci Hajó SE fiatal tehetsége is. Babella László mesteredző tanítványa a dunafüredi Vass Péterrel párban az ifjúsági kajak kettesek ezer méteres versenyében nagyon magabiztos előnnyel utasította maga mögé a riválisokat és állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. (forrás: www.vac.hu)

+++

2013.06.07. - Kajak-kenu

Június első hétvégéjén rendezték meg Sukoron az Országos Diákolimpia - Szabó Ferenc emlékversenyt. Ez gyermek, kölyök, serdülő és utánpótlás verseny volt. A Váci Hajó SE sportolói közül MK1 fiú gyermek II. korcsoportban 2000 méteren 1. helyen végzett Szegvári Benedek, 3. lett Petró Vince. MK2 fiú gyermek II. korcsoportban 2000 méteren nyert a Mihály Áron, Redl András kettős. MK1 fiú kölyök III. korcsoportban 2000 méteren 2. helyezést ért el Lestyán Kornél, és 3. lett Bíró Zsombor. MK2 leány gyermek II. korcsoportban 2000 méteren 2. helyezést ért el Makrai Sára, Kiss Hanga páros. MK1 fiú gyermek I. korcsoportban 2000 méteren nyert Kiss Ádám, és 2. lett Ulyhelyi Mihály. MK1 leány gyermek II. korcsoportban 2000 méteren 2. helyen végzett Fekete Dorina. MK4 fiú gyermek I-II. korcsoportban 2000 méteren a második helyen végzett Szegvári Benedek, Mihály Áron, Petró Vince, Redl András egység. MK4 leány gyermek I-II. korcsoportban 2000 méteren nyert a Fekete Dorina, Kőhalmi Emese, Makrai Sára, Kiss Hanga alkotta hajó. A kajakosok edzője: László Csaba. C2 fiú kölyök IV. korcsoportban 2000 méteren győzött a Kovács Márk Tibor, Onozó Dávid páros. C4 fiú kölyök IV. korcsoportban 1000 méteren az első helyen végzett a Turai Cole Kevin, Ágoston Dániel, Kovács Márk Tibor, Onozó Dávid alkotta egység. A kenusok edzője: Bánszky Imre.

+++

2013.06.05. - Kajak-kenu

Storcz Botond szövetségi kapitány kihirdette a június 14. és 16. között megrendezésre kerülő portugáliai (Montemor-o-Velho) Európa-bajnokságon induló magyar csapatot. A 35 fős keretben akadnak versenyzők, akik több számban is rajthoz állnak. A kapitány ezúttal szabad kezet kapott az elnökségtől, amely személyi kérdésbe nem szólt bele, viszont megszabta a keretet. K-1 5000 méteren a Váci Hajó SE sportolója, Noé Milán (képünkön) vehet részt a kontinens bajnokságon. Edzője: Babella László. K-4 1000 méteren két váci kötődésű sportoló is helyet kapott a hajóban, melynek tagjai: Kammerer Zoltán (Győr), Tóth Dávid (Vasas), Kulifai Tamás (Vasas), Pauman Dániel (Vasas). Az egység edzője: Fábián Lászlóné.

+++

2013.06.16. - Kajak-kenu

Portugáliában rendezték meg a maratoni távokon a felnőtt és utánpótlás korosztály számára a kontinensbajnokságot. A váci egyesületekben versenyzők közül két magyar válogatott sportoló is érmet szerzett. Előbb a 23 éven aluli férfiak kajak egyes viadalán vívott egymással és a spanyol riválissal nagy harcot két váci kajakos. A versenyt a dél-európai nyerte, második helyen – Babella László vezetőedző tanítványa – a Váci Hajó SE sportolója, Boros Adrián végzett, míg a dobogó harmadik fokára a Váci Vasutas SE kajakosa - Csernák Károly tanítványa – Havas Balázs állhatott fel. Boros Adrián másnap az újpesti Solti Lászlóval párban a felnőttek páros versenyszámában is rajthoz állt és a harmadik helyen ért célba. (forrás: www.vac.hu)

+++

2013.05.22. - Kajak-kenu

Nyolc arany a maratoni hétvégén

Győr adott otthont a Graboplast Maraton Magyar Bajnokságnak. A Váci Hajó SE versenyzői 8 aranyéremmel zárták a maratoni hétvégét. A legfényesebb érmek mellett azért több ezüst és bronzérem is gazdára talált, nem beszélve a további pontot érő helyezésekről is. Az elmúlt években remeklő Noé-testvérek (Milán és Balázs) a világkupa után ezúttal nem vettek részt az országos bajnokságon. Ott volt viszont a legfiatalabb Noé fiú, aki bajnoki címet szerzett. Eredmények: K1 férfi ifjúsági 21 km: 1. hely Noé Zsombor. K1 férfi serdülő V. korcsoport 15 km: 2. hely Petró Erik. C1 férfi kölyök IV. korcsoport 10 km: 3. hely Turai Cole Kevin. K2 férfi felnőtt 30 km: 1. hely Boros Adrián (Váci Hajó SE), Solti László (UKSC). K1 férfi ifjúsági 21 km: 1. hely Petró Ádám. C2 férfi Kölyök IV. korcsoport 10 km: 2. hely Kovács Márk Tibor, Onozó Dávid. MK1 férfi Kölyök III. korcsoport 10 km: 2. hely Lestyán Kornél. MK2 férfi Gyermek II. korcsoport 5 km: 1 hely Mihály Áron, Redl András. MK 1 férfi Gyermek II. korcsoport 5 km: 1. hely Szegvári Benedek. MK 2 női gyermek II. korcsoport 5 km 1. hely Makrai Sára, Kiss Hanga. MK1 női gyermek II. korcsoport 5 km: 2. hely Fekete Dorina. MK1 férfi gyermek I. korcsoport 5 km 1. hely Kiss Ádám, 3. hely Bíró Dominik. MK 1 női gyermek I. korcsoport 5 km: 1. hely Kőhalmi Emese.

K-4
1000m: Kammerer Zoltán  - Tóth Dávid - Kulifai Tamás - Pauman Dániel, Noé Bálint - Noé Milán  - Kovács Attila  - Csontos Csaba
C-4
1000m: Kiss Tamás  - Vasbányai Henrik - Sáfrán Mihály - Sarudi Pál,  Devecseri Ádám  - Vass András - Nagy Péter -  Androkity Marcell

K-4
500m: Szabó Gabriella - Kozák Danuta - Kovács Katalin  - Fazekas-Zur Krisztina, Nagy Flóra - Szabó Petra  - Farkasdi Ramóna - Lucz Dóra
C-1
200m: Takács Kincső, Lakatos Zsanett
C-2
500m: Takács Kincső - Lakatos Zsanett

+++

2013.05.02.

Idén is megrendezésre került a Hídépítő kupa, Öbölkör Bajnokság a KSI SE és az Építők szervezésében. Ezen a versenyen a Váci Hajó Sportegyesület versenyzői is részt vettek. Az idény első utánpótlás versenyére közel 1000 nevezés érkezett, és 43 számban mérték össze tudásukat a fiatalok. Érem átadók között volt olimpiai bajnokunk Dombi Rudolf és edzője Szilárdi Katalin is.
A váciak eredményei: MK1 fiú kölyök III. évfolyam: 2. helye Bíró Zsombor, 3. hely Lestyán Kornél. MK1 fiú, lány gyermek II. évfolyam: 1. hely Szegvári Benedek, Fekete Dorina, 2. Redl András. MK 1 fiú, lány gyermek I. évfolyam: 1. hely Kiss Ádám, és Kőhalmi Emese, 2. hely Újhelyi Mihály, 3. hely Bíró Dominik.