Váci SPORT

Váci és Vác környéki sporthonlap ---- Hírek, eredmények, információk a régióból

Váci KSE - NB I

2013.07.19. - Kézilabda

Július 15-én, hétfőn megkezdte a felkészülést a következő idényre a Váci KSE férfi kézilabda csapata. Rosta István vezetőedző együttese az első héten Vácott gyakorol, de azt követően a sportcsarnok tetőszerkezetének felújítása miatt „költöznie” kell. A gárda július 22-től augusztus 9-ig Budapesten, az Elektromos Sporttelepen edzőtáborozik. Ezt követően a karbantartási munkák befejezéséig Vácrátótra, a 2 éve átadott Sportcsarnokba teszi át székhelyét a csapat. Mivel a település csupán néhány kilométer távolságra fekszik Váctól, így a termi edzéseken kívüli programokat (kondi, úszás, étkezés, pihenés) a megszokott környezetben végezhetik a játékosok.

+++

2013.06.21. - Kézilabda
Az olaszországi Brixenben rendezték meg június 14-16-ig a szenior kézilabda Európa-bajnokságot, melyen a magyarok három arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet nyertek. Az egyik aranynak váci vonatkozása is van! A Budapest Old Boys férfi 45 év feletti együttesében pályára lépett a Váci KSE edzőjeként tevékenykedő Nemes Tibor is, aki ezzel an szép eredménnyel ismét bebizonyította, hogy nem csak tanítja, de „bajnoki módon” űzi is a kézilabdát! Gratulálunk a sikerhez! (forrás: www.vacikse.hu)

+++

2013.06.06. - Kézilabda      Megyebajnok a Váci KSE II. csapata

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Pest megyei Bajnokság döntőjét Dabason. A Váci KSE szenior csapatának az ellenfele a Tápiószele együttese volt. Váci KSE II – CG. Hungary Tápiószele SE 31-28 (14-11). A szeleiek voltak az egyetlenek, akik az alapszakaszban két alkalommal is diadalmaskodni tudtak a váciak felett. Azonban a szerencse a legjobbkor pártolt a mieink mellé, mert a döntő találkozón mindvégig vezetve, a váciak bizonyultak a legjobbnak. Ezzel megszerezték a megyei bajnokságban a legszebben fénylő érmet! A váci csapat tagjai: Valentin Zoltán, Solymos Ákos, Nemes Tibor, Jacsó Tamás, Bognár László, Gratzál Gábor, Agócs Krisztián, Konecsni Péter, Kiss József, Szunyogh István, Schoffer Attila, Tősér Csaba, Kollár Csaba, Földvári László, Nagy Miklós, Nógrádi Márk és Serfőző Attila.

+++

2013.06.15. - Kézilabda

Az érkezők szerződéseinek aláírásával kialakult a 2013/14-es első osztályú férfi bajnokságra a Váci KSE felnőtt csapatának végleges játékoskerete. A négy távozó helyére négy új játékos érkezett. Elköszönt a csapattól Korsós Ádám, Munkácsi Máté, Szabó Tibor és Szikra Péter. Új játékosok: az FTC PLER-ből érkező Kocsi András, Laurencz Szabolcs, Lendvay Péter, valamint az Érsekújvárról haza térő Bakos Ádám. Rajtuk kívül a junior keretből „kiöregedett” két játékos, György Ferenc Dániel, és Székely Kristóf csatlakozik a felnőtt csapathoz. A felnőtt kerettel kezdik meg a felkészülést az utolsó éves (1993-ban született) juniorok is. Az ő további szerepükről a mutatott kép alapján dönt a szakmai stáb, amely szintén új tagokkal bővült. Az operatív munkát, és így a klubot a jövőben Németh László irányítja, míg az utánpótlás koordinálása és irányítása Stranigg Ferenc kezébe kerül. A szakmai stáb többi tagja változatlanul dolgozik az egyesület további sikereiért. A Váci KSE teljes csapatának névsorát az oldalak férfi kézilabda menűpont alatt olvashatjátok!

Balátlövők: Bajorhegyi Ádám, Nikolicza Renátó, Pál Gergely;

Balszélsők: Császár Ferenc, György Ferenc Dániel.

+++

2013.05.28. - Kézilabda

Az NB I-es férfi bajnokság 7-12. helyéért történő rájátszás 10., utolsó fordulójában: Váci KSE – Balatonfüredi KSE 23-33 (11-20)                           Vác, 250 néző. Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál.                                         Vác: Nagy L. – Gábori 4(1), Simányi 3, Kökény 2, Tyiskov, Bajorhegyi, Császár 3. Csere: Vitáris N. (kapus), KORSÓS 3, PÁL G. 5, Szabó T. 1, Munkácsi, György Ferenc D. 2, Székely, Sipeki. Edző: Rosta István.          A Balatonfüred góldobói: Zdolik 7; Grigorjev és Pásztor 6-6; Bánhidi 3; Faluvégi, Kemény és Németh B. 2-2; Szöllösi 2(1); Nagy és Sandrk 1-1. Edző: Sótonyi László. Kiállítások: 2 perc, illetve 12 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/2. Az eredmény alakulása: 6. perc: 1-4; 17. perc: 5-11; 23. perc: 8-15; 34. perc: 13-22; 45. perc: 17-23; 48. perc: 20-25; 57. perc: 21-31.

A Váci KSE csapata veresége ellenére megtartotta alapszakaszbeli pozícióját és a rájátszás végén is a 8. helyen zárta első NB I-es pontvadászatát.

+++

2013.05.19. - Kézilabda

Az NBI-es férfi kézilabda bajnokság 7-12. helyéért történő rájátszás 9. fordulójában 18 órától rendezik meg a Váci KSE - Orosháza bajnoki mérkőzést. A bajnokság alapszakaszában a váciak a 8., az orosháziak pedig a 11. helyen végeztek. Az alapszakaszban 2x mérkőzött meg egymással a 2 csapat. A mérkőzések érdekesen alakultak, hiszen az idegenben játszó csapat nyert. Orosházán ősszel a váciak győztek 30-28-ra, tavasszal Vácott pedig az Orosháza 31-29-re nyert. A rájátszásban Orosházán nagy csatában 22-21-re győzött csapatunk.

Az elmúlt fordulóban a váciak idegenben nyertek a pécsiek otthonában 30-26-ra. Az Orosháza 3 forduló óta veretlen, Cegléden 23-23, Pécsett 26-26, míg hazai pályán a fürediek ellen is 26-26-os döntetlent értek el. Utoljára ép a váciaktól kaptak ki hazai pályán 22-21-re. Így fűthette őket a visszavágás a vereségért.

Váci KSE - Orosházi FKSE LINAMAR 26-22 (12-9)

Vác, 300 néző. Vezette: Medve Róbert, Nagy I. László.

Vác: VITÁRIS – Gábori 1(1), Tyiskov 1, Bajorhegyi 1, KORSÓS 3, PÁL 7, CSÁSZÁR 5. Csere: Simányi 3, Kökény 2, Munkácsi 3(2), Szabó T., Rosta, György F. D., Sipeki. Edző: Rosta István.

Orosháza – góldobók: Dukic 4; Raffai 3; Balda 3(2); Bajusz, Harsányi, Mazic, Morva 2-2; Bali, Benák, Benmiloud és Mazic 1-1. Edző: Füzesi Ferenc.

Kiállítások: 10 perc, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 3/2. Az eredmény alakulása: 5.perc:1-3, 10.p. 3-4, 15.p. 3-5, 20.p. 7-6, 25. p.10-8, 30.p.12-9. II. félidő: 35.p 16-12, 40.p 18-13, 45.p 20-15, 50.p 22-17, 55.p 24-18, 60.p. 26-22.

+++

2013.05.17. - Kézilabda

NBI, férfiak, rájátszás a 7-12. helyért, 7. forduló:
Pécs – Váci KSE 26-30 (12-13)
Pécs, játékvezetők: Bonifert, Oláh

PÉCS: Bősz, Nikolics (kapusok), Bujtár 4, Fekete, Grünfelder 3, Hajdu G., Hajdu T. 2 (2), Kurbely 1, Lévay, Sebestyén, Szakcsi, Szepesi 3, Szögi 3, Szöllősi Be. 10, Vald, Zaklajda. Edző: Koleszár György.
VÁC: Nagy L., Vitáris (kapusok), Bajorhegyi 1, Császár F. 4, Gábori 4 (1), Korsós 1, Kökény 3, Munkácsi 1 (1), Pál 6, Rosta I., Simányi 6, Szabó T., Szikra 1, Tyiskov 3. Edző: Rosta István. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2. Pécsi győzelmének köszönhetően a Váci KSE kiharcolta az első osztályban való maradást. A Mecsek-aljai együttes viszont kiesett az élvonalból.

+++

2013.05.08. - Kézilabda

Fél év kihagyás vár Renátóra

A Váci KSE első osztályú férfi kézilabda csapatának erőssége, Nikolicza Renátó mint már beszámoltunk róla az egyik hétközi edzésen súlyos sérülést szenvedett. A 23 éves átlövőnek a jobb térdében keresztszalag szakadása volt, valamint az oldalszalagja is meglazult. Jól sikerült a műtét, de így is 5-6 hónap kihagyás vár a játékosra. A gyógytornát követően három hónap múlva megkezdheti a futást, de a rehabilitációnak nagy jelentősége lesz, amit nem lehet elsiettetni, hiszen muszáj a lábát megerősítenie, hogy ne legyen utána gond vele.

+++

2013.05.06. - Kézilabda

NBI. férfiak, rájátszás a 7-12. helyért, 6. fordulóban:                                    Váci KSE – Ceglédi KKSE 26-27 (13-16)                                                     Vác, 300 néző. Játékvezetők: Baranyi, Szloska Váci KSE: Vitáris – Gábori 6(4), Simányi 4, Korsós 4, Tyiskov 2, Pál 3, Császár 5. Csere: Nagy(k) – Bajorhegyi, Munkácsi, Kökény 1, Rosta István, Szikra Péter, Szabó Tibor 1. Edző: Rosta István. Cegléd ld.: Atsushi 6. Kiállítások: 8 perc, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1. Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-3; 10. perc: 5-4; 18. perc: 8-8; 24. perc: 9-13; 35. perc: 16-16; 41. perc: 18-20;46. perc: 21-20; 51. perc: 21-24; 57. perc: 25-27.

A mieink kezdtek jobban, két gyors góllal, 2-0-ra vezettünk, de sajnos nem tartott sokáig a fellángolás, ébredt a ceglédi alakulat is és a 6. percre 2-3-ra formálták az eredményt. Változatos volt a találkozó, sennek következtében a 10. percre újra átvettük az irányítást (5-4). Nálunk kapuscsere is történt, Vitáris Norbertet Nagy Levente váltotta. A félidő vége előtt öt perccel négy góllal húztak el a citromsárgák. Időt kértünk, Rosta István és Nemes Tibor valamelyest helyre tette a fejeket ebben az egy percben. Öt perc alatt hét gól is született, ebből négyet mi, hármat az ellenfél szerzett, ezzel háromra csökkentettük a hátrányt (13-16). A szünetben jót tett az öltözőbeli megbeszélés, hiszen a váciak nagyon elszántan, motiváltan tértek vissza a pályára. A 35. percre 16-16-os döntetlennel álltunk, ami azt jelenti, hogy három gólt sikerült lőnünk zsinórban,  A 41. percben 18-20 volt az állás, majd öt perc alatt három gólt szereztek a váciak, amivel meg is fordították az eredményt (21-20).Az utolsó tíz perchez érve megint csak elment a ceglédi kézilabda klub 24-21-re, és ekkor már kezdtek lekerülni az időkérést jelző táblák a zsűri asztalra. Az utolsó percben egy gólra felzárkózott a Vác, s mivel a vendégek kihagyták lehetőségüket, volt még idő az egyenlítésre is. Pál Gergely roboghatott a kapu felé, de büntetőt érően szabálytalankodtak vele szemben. Ekkor lepergett az a néhány másodperc és időntúli hetes következhetett, melyhez az addig ezeket tökéletesen végrehajtó Gábori Máté állt oda. A labda a jobb kapufán csattant, s ezzel 26-27-re a Cegléd szerezte meg a két bajnoki pontot. (forrás:www.vacikse.hu)

+++

2013.04.30. - Kézilabda

Az NB I-es férfi bajnokság 7-11. helyéért rájátszás 4. fordulóban:                 Balatonfüredi KSE - Váci KSE 32-21 (15-11)                                                         Balatonfüred, 400 néző. V.: Hargitai, Markó.                                                         Balatonfüredi KSE: Szabó - Nagy 3, GRIGOREV 5, RIO 3 (1), KOVÁCS 3, Zdolik 6 (1), Németh 3. Csere: Szathmári (kapus), Sandrk 2, Kis, Szöllősi 2 (1), KEMÉNY 3, Gerdán, Hornyák, Pásztor 2. Edző: Sótonyi László.                                                        Váci KSE: Nagy L. - Munkácsi 1, Tyiskov 1, Bajorhegyi, Korsós 2, PÁL 4 (2), Császár 2. Csere: Vitáris (kapus), KÖKÉNY 3, GÁBORI 5 (1), Simányi 2, Szabó Tibor, Szikra 1, Sipeki, György. Edző: Rosta István.                                                                            Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3.

Gyorsan megyszületett az első hazai találat, majd utána semmi, mert öt perc kellett a másodikhoz. (5.p.: 2:0)  A váciak komótosan támadgattak, így a 13. percben vezetett elsőként hárommal a BKSE (6:3). Egy négyperces füredi gólcsendet kihasználva egy gólra zárkózott fel a Vác. A 21. percig kellett várni az újabb háromgólos hazai előnyre (10:7) és a belelendülő Kovácsék öttel is elléptek. A váci játékos edző, Rosta István fiait azonban nehéz volt leszakítani, mert kevés helyzetüket kíméletlenül kihasználták. Csak néggyel vezetett a szünetben a Sótonyi gárda. Két eladott füredi labdával és egy könnyű szívvel megítélt váci büntetővel folytatódott a találkozó. Elég volt végre egy Szabó védés és a fiatalok  - Szöllősi és Zdolik - találataival helyreállt az egyensúly. Sőt, a 36. percben már hattal ment a Füred. (18:12). Hét gólos 24:17-es vezetést követően hiába várták a gát átszakadását a füredi nézők, mert az 51. percben ötre jöttek fel a váciak. (26:21) Nem volt elég határozott a hazaiak védekezése és változatlanul hiányoztak a kapusbravúrok. Amint felkeményedett a füredi védelem és jött két Szathmári bravúr, rögtön sikerült kilencre növelni a távolságot (56.p.: 30:21) Sőt, a találkozó legvégén sikerült az őszi csúnya tízgólos vereségért tizeneggyel visszavágniuk a balatonfüredieknek. (forrás: www.balatonfuredikc.hu)

+++

2013.04.25. - Kézilabda

Az NB I-es férfi bajnokság 7-11. helyéért rájátszás 3. fordulójában: Orosházi FKSE Linamar – Váci KSE 21-22 (12-11)

Orosháza, Városi Sportcsarnok, 200 néző. JátékvezetőkHerczeg-Südi

Váci KSE: Vitáris – Simányi 3, GÁBORI 4(1), Tyiskov 2, BAJORHEGYI 4, Pál 2, Császár 1. Csere: NAGY(k) – Szikra 3, Munkácsi 2(1), KÖKÉNY 1, Szabó, Rosta. Edző: Rosta István.

Kiállítások: 18, illetve 22 perc. Hétméteresek:3/3, illetve 2/1. Eredmény alakulása: 11. perc: 6-1; 14. perc: 8-3; 16. perc: 8-6; 24. perc: 10-10; 42. perc: 16-15; 48. perc: 16-18; 54. perc: 18-21; 58. perc: 21-21.

A hosszú utazást követően álmosan kezdték a mieink a mérkőzést, ennek köszönhetően az első percekben gyorsan 5 gólos előnyt szereztek a hazaiak. Az agresszív nyitott védekezés nem ízlett a mieinknek, de mielőtt nagyobb baj lett volna Rosta edző változtatott és ez használt. Lassan visszakapaszkodtunk a rendkívül kemény mérkőzésbe és a becserélt Nagy védéseinek, valamint Bajorhegyi eredményes támadójátékának köszönhetően a félidőre mindössze egy gólos hátárnyban voltunk. A folytatásban, ha lehet még nagyobb csata folyt a pályán. A tovább javuló védekezésünknek köszönhetően sikerült átvenni a vezetést. Kökény irányításával végletekig megfontolt támadásokat vezettünk, védekezénél pedig a Rosta-Bajorhegyi fal bizonyult áthatolhatatlannak. A hajrára így 3 gólos előnnyel érkeztünk. Az utolsó 5 percben azonban Bajorhegyi kizárását is kihasználva kiegyenlítettek a vendégek, de egy kidolgozott figurát követően Kökény passzából Pál ziccert lőhetett, így már ”csak” az utolsó egy percet kellett kivédekeznünk, ami sikerült, ezzel nagy lépést tettünk az NB I-es tagság megőrzése felé.(forrás:www.vacikse.hu)

+++

2013.04.21. - Kézilabda

NB I., férfiak, 7-11. helyért rájátszás, 2. forduló

Váci KSE – Pécsi VSE 26-24 (14-12)

Vác, 300 néző. Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál.

Vác: VITÁRIS NORBERT – GÁBORI MÁTÉ 8(4), SIMÁNYI PÉTER 4, Korsós Ádám, Tyiskov Mihály, Pál Gergely 4, Császár Ferenc 3. Csere: Nagy Levente (kapus), Bajorhegyi Ádám 3, Szikra Péter, Kökény Tibor 2, Szabó Tibor 1, Rosta István, Munkácsi Máté, Nikolicza Renátó 1. Edző: Rosta István.                                                                                                   Pécs – góldobók: Szepesi 4; Bujtár, Grünfelder, Hajdu G., Szögi és Szöllősi 3-3; Kurbely 2; Hajdu T. 2(2); Lévay 1. Edző: Koleszár György.

Kiállítások: 10 perc, illetve 12 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2. Az eredmény alakulása: 8. perc: 5-1; 15. perc: 8-3; 22. perc: 12-5; 39. perc: 16-14; 45. perc: 18-19; 53. perc: 21-22; 58. perc: 25-24.

+++

Edzőmeccsen vereség a Tatabányától

Edzőmérkőzéssel hangolódott a pénteken hat órakor sorra kerülő Pécs elleni bajnokira a váci csapat. Ha már a bajnokság lebonyolítása így sikerült (6 hét alatt 1 mérkőzés), akkor a formában tartás miatt gyakorló meccsekkel “töltik” az idejüket a fiúk. Tatán az Olimpiai edzőközpontban a Tatabánya ellen játszott csapatunk.

Tatabánya- Vác 30-23 (15-12)

Vác: NAGY- Császár 2, Pál 2, Korsós 1, SIMÁNYI 5, Munkácsi 2, Tyiskov 3,

Cs: Vitáris(k), Kökény 2, Bajorhegyi, Gábori 3, Szabó 1, Szikra 1, SZÉKELY 1.

Mindkét csapat sok felállást gyakorolt. A mieink az első periódusban játszottak jobban, majd a sokféle formációba, sok hiba is csúszott.

Rosta István: „A legjobb négybe igyekvő Bányász ellen az első félidő kimondottan jó kézilabdát hozott részünkről. A második félidőben pár új felállást gyakoroltunk, több- kevesebb sikerrel.

Most már a bajnoki meccsek jönnek, mindenkit szeretettel várunk a létfontosságú mérkőzéseinkre, mert nagy szükségünk lesz a szurkolók szeretetére!”

+++

2013.03.28. - Kézilabda

Férfi NB I. rájátszás, a 7-12. helyért
Ceglédi KKSE – Váci KSE 20–19 (12–10)
Cegléd, 700 néző. V: Andorka, Hucker
Cegléd: BARTUCZ – Pocsai 3, Acusi 3, Bíró B. 1, Antal 1, Lepsényi, VARGA P. 3. Cs: Dobó 4, Dengi 2, Savón 1, TAKÁCS BENCE 2, Hódi, Tóth E. Edző: Kökény István
Vác: NAGY LEVENTE – Gábori 1, Tyiskov 4, Bajorhegyi 2, Korsós 1, Pál G. 5, Császár F. 2. Cs: Kökény T. 1, Simányi, Szabó T., Rosta I., Szikra 1, Munkácsi 2. Játékos-edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–3. 10. p.: 4–3. 17. p.: 6–5. 22. p.: 7–8. 26. p.: 10–8. 34. p.: 13–10. 42. p.: 16–11. 53. p.: 18–16. 58. p.: 19–18
Kiállítások: 6, ill. 2 perc