Váci SPORT

Váci és Vác környéki sporthonlap ---- Hírek, eredmények, információk a régióból

Váci NKSE - NB I

2013.07.13. - Kézilabda

Július 8-án, hétfőn megkezdte a felkészülést a szeptember legelején induló újabb versenyszezonra a Váci NKSE NB I-es felnőtt együttese. Az edzésmunkát új vezetőedzővel, a két esztendős szerződéssel Vácra érkező Konkoly Csabával kezdte meg a csapat. A játékoskeretben a már közölthöz képest nincs változás, a Debrecenből érkezett Dakos Noémi is a váciakkal kezdte meg a felkészülést. A váci sportcsarnok felújjítása miatt a csapat Gödön készül fel a pontvadászatra, ahol minden bizonnyal, a visszalépő Kiskunhalas helyére felkért BSE-MTK csapatával kezdenek a lányok, szeptember első hétvégéjén. A felkészülés alatt megmérkőzünk az FTC, a Veszprém, valamint a Dunaújváros csapata ellen is. Edzőmérkőzéseink időpontja:

2013. július 24. (szerda)  10:00 és 15:45 Vác-Veszprém (Helyszín: Göd)
2013. július 31. (szerda)  ? és ?  Veszprém-Vác (Helyszín: Győr)
2013. augusztus 2. (péntek)  11:00 Vác-FTC (Helyszín: Göd)
2013. augusztus 6. (kedd)  ?  Dunaújváros-Vác (Helyszín: Dunaújváros)
2013. augusztus 9. (péntek)  14:00 FTC-Vác (Helyszín: Népliget)

+++

2013.06.11. - Kézilabda

Az elsőosztályú női bajnokság befejeztével tudni lehetett, hogy kik távoznak a Váci NKSE csapatából. Öt játékos eligazolt a klubtól: Barján Bianka Békéscsabán, Klivinyi Kinga Érden, Mayer Szabina Székesfehérváron, Mészáros Rea a Fradinál folytatja és távozik Nagy Petra is. Tápai Szabina párjával, a kajakos világbajnok Kucsera Gáborral őszre várja kisbabáját. A csapatból a felkészülésről térszalagműtétje miatt hiányozni fog a juniorválogatott jobbszélső, Ertl Rebeka is. Tízéves váci pályafutása után befejezi az aktív kézilabdázást Juhász Edina kapus. A napokban nyílvánosságra hozták, hogy kik érkeznek a klubhoz: az Asztrahany csapatából érkezik a 28 esztendős montenegrói válogatott átlövő Szandra Nikcsevics, aki korábban a fehérváriaknál is szerepelt. A szerb Zork Jagodina bajnoki ezüstérmes együttesétől igazol Vácra a 26 éves, belső posztokon játszó Marija Stefanovics. Korábbi váci évei után ismét a Váci NKSE játékosa lesz Németh Lilla (19 éves), aki legutóbb az FTC-ben szerepelt. Két fiatal beállós is erősíti majd együttesünket: Dakos Noémi (22) Debrecenből, Kaiser Melitta (19) pedig a fővárosi zöld-fehérektől igazol át. A felkészülést július 8-án új vezetőedzővel kezdik meg majd a lányok, két esztendős szerződéssel Konkoly Csaba érkezik a csapathoz.

+++

2013.05.05. - Kézilabda

Női NB I, a 3. helyért, 3. mérkőzésen:
ÉTV-Érdi VSE – Váci NKSE 25–21 (11–12)

Érd, 300 néző. V: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária
ÉRD: Oguntoye – Koren 2, Kovács Anna 3, WOLF 8 (3), Kisfaludy 1, Szekeres 2, Balog B. Cs:Janurik, Gridnyeva (kapusok), VUKCSEVICS 3, ELEZ 5(1), Bognár, Vincze 1, Kovács G. Edző:Szabó Edina
VÁC: TRIFFA – NIKSIC 3, Barján 2, Farkas 2 (1), Fülöp 1, Klivinyi 4, Szádvári 2. Cs: Bíró, Juhász (kapusok), HÁMORI 2, KAMPER 3, Mészáros 2. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3-1. 10. p.: 3–3. 16. p.: 4–5. 18. p.: 7–5 22. p.: 8–8. 32. p.: 11–14. 39. p.: 15–14. 47. p.: 16–18. 51. p.: 19–20. 54. p.: 22–20. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4 ill. 1/1. (A mérkőzésről bővebben az oldalak női kézilabda menűpontban olvashatnak)

A váciak kulcsemberei közül most többen nem játszhattak, Klivinyi Kinga pedig hiába volt ott, az első játékrészben egyszer sem talált a kapuba. Az Érd azonban ezt sem tudta kihasználni, a szünetben egygólos hátrányban voltak a hazaiak. A fordulás után Klivinyi elkezdte szórni a gólokat, először a meccs során két találattal is „elhúzott” a Vác, de az Érd gyorsan fordított (15–14). Ezt követően emberelőnybe is kerültek a hazaiak, ám nem tudtak lendületből tovább száguldani. Olyannyira nem, hogy a Vác visszavette a vezetést – pedig Klivinyire kijöttek követő emberfogásra –, és perceken keresztül 1-2 góllal közelebb volt a harmadik helyhez. Szabó Edina 17–19-nél, a 49. percben időt kért, ami jó döntés volt, ugyanis pillanatok alatt egyenlített együttese, majd fordított is. Ehhez nagy segítséget kapott a váciaktól, akik egymás után adták el a labdákat a hajrában. Ezek a hibák végzetesnek bizonyultak, az Érd 25–21-re nyert, így megszerezte első bronzérmét a női kézilabda NB I-ben. (forrás: www.nsonline.hu)

+++

2013.04.28. - Kézilabda

A női NB I-es bajnokságban a 3. helyért, 2. mérkőzésén
Váci NKSE – ÉTV-Érdi VSE 24-20 (10-10)

Vác, 500 néző. V: Medve, Nagy I.
VÁC: TRIFFA – NIKSICS 4, BARJÁN 6, Farkas V. 2, Fülöp, KLIVINYI 6 (1), Szádvári 4. Cs: Mészáros R. 2, Hámori, Kamper, Virág, Szondi. Edző: Ottó Katalin
ÉRD: Janurik – KOVÁCS ANNA 4, Koren 2, Kisfaludy 1, SZEKERES 1, FRANIC 5, Balog B. 3 (2). Cs:Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Wolf 1 (1), Bognár B. 2, Vukcsevics, Török, Vincze 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1-2. 11. p.: 5-2. 18. p.: 9-5. 24. p.: 9-9. 39. p.: 15-11. 44. p.: 16-15. 50. p.: 18-18. 56. p.: 22-20
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

Érdi góllal és kihagyott váci hétméteressel kezdődött a mérkőzés, ám ezután a hazaiak elkapták a fonalat, és Barján Bianka, valamint a jól védő Triffa Ágnes vezérletével 9–5-re elhúztak. Az első félidő záró tíz percében már korántsem ment nekik ennyire a játék, az érdiek védekezése feljavult, így a szünetre 10–10-es állással vonultak a felek. A második félidő hasonló forgatókönyvet hozott, az elején ugyanis megint ellépett négy góllal a Vác, hogy aztán ismét leadja előnyét. Ezúttal azonban képes volt újítani, és 24–20-as győzelmével kiharcolta, hogy a harmadik mérkőzés döntsön a harmadik helyről. (forrás:www.nsonline.hu)

+++

2013.04.21.

Női NB I., a 3. helyért, 1. mérkőzés
ÉTV-Érdi VSE–Váci NKSE 27–23
 (17–12)
Érd, 300 néző. Vezette: Baranyi, Szloska
ÉRD: Oguntoye – Koren 2, KOVÁCS ANNA 7, Wolf 5 (3), Vukcsevics, Franic 2, BALOG B. 4. Csere:JANURIK, GRIDNYEVA (kapusok), KISFALUDY 1, SZEKERES 4, Bognár, Vincze 1, Török, Kovács G., Oláh 1. Edző: Szabó Edina
VÁC: Juhász – Niksic 1, BARJÁN 4, Farkas 2, FÜLÖP 1, KLIVINYI 7 (2), Szádvári 2. Csere: Bíró, TRIFFA (kapusok), KAMPER 3, HÁMORI 2, Mészáros 1. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 9. p.: 2–5. 13. p.: 6–7. 17. p.: 8–11 25. p.: 14–11. 39. p.: 21–16. 48. p.: 22–21. 55. p.: 25–22
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/2
MESTERMÉRLEG
Szabó Edina:
– A hatalmas izgalom és a mérkőzés tétje rányomta a lányok játékára a bélyegét, viszont hihetetlenül küzdöttek és ezért nagyon szeretjük őket.
Ottó Katalin: – A lányok nagy dicséretet kaptak tőlem a mutatott játékért és a küzdelemért. Apróságokon dőlt el a meccs, a jövő héten újra megpróbáljuk.
A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0, az Érd javára.

+++

2013.04.17.

Női NB I, elődöntő, 2. mérkőzés
VÁCI NKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 20–30 (8–16)

Vác, 700 néző. V.: Andorka, Hucker.
Vác: Triffa – Ertl 1, Barján 1, FARKAS V., FÜLÖP 4, KLIVINYI 9(4), Szádvári 2. Csere: Bíró B. (kapus), Mészáros R., Kamper 1, Szondi, Virág, HÁMORI 2, Petrovics. Edző: Ottó Katalin.
Győr: HERR O. – ORBÁN 5, Löke 3, Lekics 3, E. Amorim 3, KOVACSICS 4(2), Szepesi 1. Csere: Rédei-Soós 2, Tervel 1, HORNYÁK D. 3, Sirián, Korsós 1, Görbicz 1, Radicsevics 3. Edző: Ambros Martín.
Kiállítások: 2 perc, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása: 8. p.: 4-3; 18. p.: 4-9; 26. p.: 6-16; 38. p.: 13-18; 44. p.: 17-23; 52. p.: 19-25; 56. p.: 19-29.
Ottó Katalin: – Úgy érzem, jól küzdött a csapatom a – reményeink szerint nemsokára hivatalosan is – világ legjobb ellenfelével szemben. Nagyon drukkolunk a győrieknek a BL-fináléban.
Ambros Martin: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk a jó csapatot alkotó Vác otthonában. Végig erőteljesen harcolnunk kellett és örülünk annak, hogy elértük célunkat és két mérkőzés után bejutottunk a döntőbe.

Az első tíz percben a váciak vezettek, majd összeállt a Győr védekezése és Rédei gólját követően már a vendégek vezettek. A 26. percben már tíz gólos volt az ETO vezetés (6–16). Az utolsó két gólt a hazaiak szerezték, ezzel kialakítva a 8–16-os félidei állást. A szünetet követően a Vác vissza tudott jönni mínusz ötre, és sokáig megmaradt az 5-6 gólnyi különbség. A hajrában a győriek visszaállították a tízgólos különbséget és végül megérdemelten nyertek 30–20-ra. Újabb győzelmével 2–0-ra nyerte meg a párharcot a Győr, és jutott a bajnokság döntőjébe.

A Magyar Kézilabda-szövetség véglegesítette a női NB I döntőjének és bronzpárharcának időpontjait, ennek értelmében a Győri ETO és az FTC-Rail Cargo Hungaria április 20-án 16.30 órakor játssza az első mérkőzést, és egy hét alatt lezavarják akár mind a három találkozót.

2013.04.08. - Kézilabda

A szezon hátralévő mérkőzésein az utánpótlás csapatokat vezető Ottó Katalin irányítja a bajnoki elődöntőben érdekelt Váci NKSE együttesét. A klub részéről ifj. Németh András az MTI-nek hétfőn elmondta: a szakember az ifjúsági gárdával első, a juniorral pedig második lett a bajnokság alapszakaszában, s a felnőtt együttest június 30-ig vezeti majd.

+++

2013.04.05. - Kézilabda

Közös megegyezéssel szerződést bontott a Váci NKSE és az első osztályú női kézilabdacsapat vezetőedzője, Gulyás István - jelentette be Kirsner Erika klubelnök. A csapat az NB I-es felsőházi rájátszásban érdekelet, egyenlőre nem tudni, hogy ki írányítja majd a lányokat a hátralévő mérkőzéseken.

+++

2013.04.02. - Kézilabda

Női NB I. elődöntő, 1. mérkőzés
Győri AUDI ETO KC – Váci NKSE 39–16 (19–6)
Győr, 1000 néző. V: Bacs, Bán
GYŐR: LUNDE – Radicsevics 6, HORNYÁK D. 7, GÖRBICZ 5 (3), Löke 3, E. Amorim 3, Szepesi 1. Csere: Herr O. (kapus), Tervel, KOVACSICS 6 (3), Lekics 2, Sirian 2, Korsós, Orbán 4, Rédei-Soós. Edző: Ambros Martín
VÁC: Juhász – Niksics, Barján 1, Farkas V. 2, Fülöp 2, Klivinyi 3, Szondi. Csere: Triffa, Bíró (kapusok), Virág 3, Szádvári 2, Ertl 1, Mészáros R. 1, Nagy P., Hámori 1. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 11. perc: 8–0. 20. p.: 13–3. 26. p.: 17–5. 37. p.: 25–11. 47. p.: 30–13. 56. p.: 35–15
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 1/0
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Győr javára